Etkinlikler Festival SAYI-3

14. Caz Rüzgarı Esti

Bu yıl 14. kez düzenlenen Uluslararası Alanya Caz Günleri, 4 gün boyunca binlerce caz müzikseveri ağırladı. Her gün
farklı bir sanatçının müzik ziyafeti çektiği Caz Günleri tam not aldı.

ALANYA Belediyesi tarafından bu yıl 14. kez düzenlenen Alanya Uluslararası Alanya Caz Günleri, tarihi Kızılkule Meydanı’nda kurulan konser alanında yapıldı. Caz günlerinin ilk gününde vokalist Selen Beytekin sahne aldı. Büyük alkış alan genç sanatçı 2 saat boyunca müzik ziyafeti çekti. Konserlerin ikinci gününde ise Letonyalı ünlü grup Big All & The Joker fırtınası esti. Sahne performansları, Rock’n Roll şarkıları ve eğlenceli şarkıları ile izleyicileri coşturan grup üyeleri, konser sonunda ayakta alkışlandı. Caz Günleri’nin 3. gününde ise 2 sanatçı birden sahne aldı. İlk olarak sahneye Amerikalı şarkıcı Jennah Bell çıktı. Muhteşem sesiyle izleyicileri büyüleyen Jennah Bell, güzelliği ile de dikkat çekti. Bell’in ardından ise ünlü caz sanatçısı Şenay Lambaoğlu izleyicilerle buluştu. Yorumu ile alkışlanan Lambaoğlu, performansı ile de beğeni topladı.

AYHAN SİCİMOĞLU İZDİHAMI

14. Alanya Uluslararası Alanya Caz Günleri’nin son gününde ise ünlü sanatçı Ayhan Sicimoğlu ve Latin All Stars grubu sahnedeydi. Ünü ülke sınırlarını aşan, müzik ve şovları ile dikkati çeken Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars grubu, izleyicilere coşkulu bir konser verdi. Yaklaşık 2 bin kişinin büyük ilgi gösterdiği konserde izleyiciler, grubun seslendirdiği Bolero, Salsa, Cha-cha, Mambo ve Türkçe coverlara dans ederek coşkuyla eşlik etti. Konsere Latin müziğinden ezgilerle başlayan Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars grubu, daha sonra Türkçe şarkıları Latin dans
ritimleri eşliğinde seslendirdi. Grubun seslendirdiği şarkılarla artan coşku, ‘İzmir Marşı’ ile doruğa çıktı. Esprili konuşmaları, sempatik tavırları ile büyük alkış alan ve şarkı aralarında başından geçen anılarını aktaran Sicimoğlu, hayranlarını kahkahaya boğdu.

 

Yazar Hakkında

Alanya Vip Dergisi