شماره 2 غریب

غریب

Tamamı Gerçek Olaylar

1. İki ikizin doğumları arasında geçen süre 87 gündür.
2. Dünya’nın en derin posta kutusu, denizin ve yerin 10 metre altında, Japonya Susami Bay’dedir.
3. Dünya’nın en eski prezervatif 1640’lı yıllarda bulundu, hayvan ve balık bağırsaklarından yapılmıştır.
4. Dünyadaki herkesin parmak izi gibi kendine has dil izi vardır.
5. Dişi Kanguru’ların 3 vajinası vardır.
6. Casu marzu bir tür Sardunya peyniridir. İçinde canlı kurtçuklar barındırır ve bu kurtçuklar canlıdır.
7. Güçlü depremler, Dünya ekseninin dönüşünü ve hareketini yavaşlatabilir ve Dünya 24 saatlik dilimini uzunluğunu kalıcı olarak kısaltabilir. 2011 Japonya depreminde günlerimizden 1.8 mikro saniye atıldı. 2004 Sumatra depremi 6.8 mikrosaniye civarındaydı.
8. 2008’de bilim insanları saç spreyinde yaşayan yeni tür bir bakteri keşfetti.
9. ABD-Kanada sınırında sahne’nin bir kısmı ABD sınırında diğer bölümü Kanada sınırında olan bir opera evi vardır. İzleyiclerin yarısı amerikaya diğer yarısı kanada’ya oturmak zorundadır.
10. Küçük bir parazit Toxoplasma gondii yalnızca bir kedinin cinsel organlarında üreyebilir. Bu amaçla, önce kendini farelere bulaştırır ve sonra da enfeksiyona uğramış olan fare kedi’den korkmaz. Fare’nin karakterini değiştirir. Fare kediden korkmadığı için kolaylıkla kediye yem olur ve parazit kendini kediye geçirir ve üremeye devam eder.
11. رومیان, idrarı dişlerini temizlemek ve beyazlatmak için kullanıyorlardı. Görünüşe göre işe yarıyordu. Lütfen siz denemeyin.
12. İnsan vücudunda yaklaşık 95.000 km’lik kan damarı vardır. Hepsini çıkarıp ve uç uca eklersek dünyayı iki defadan fazla dolaşabilir. Denemeyin.
13. Yeni Gine’deki Sambian kabilesinde, genç erkekler belirli bir süre kadınlardan uzak tutulur ve düşmanlık kazanırlar ve sonra kabilenin en güçlü savaşçılarının spermlerini yutarlar. Hızlı büyümenin ve erkekliğe adım atmanın bir parçası olarak görülür.
14. Papua Yeni Gine’de Troberialı kabilesinde çocuklar 6 ila 12 yaşlarında cinsel aktivitelere başlarlar. Kadınlar, cinsel ilişki kurmaya çalışan erkekler kadar aktiftir. Bu sosyal olmanın bir işareti olarak kabul edilir.
15. Eski Mısır’da, Nil’in akıntısının ve akışının, Yaratılış Tanrısı Atum’un boşalmasından kaynaklandığı
düşünülüyordu. Bu nedenle Firavunlar ritüel olarak Nil nedhrine karşı mastürbasyon yaparlardı.
16. Kolombiya Guajiro halkı tören dansı yapıyor; törensel bir dansla, genç bir bayan dansa iştirak edecekse seks yapmak zorundadır.
17. Erkek homoseksüelliği ve eşcinsel evlilikler, Mısır’nın Siwa kabilesinde yüzyıllarca belirgindi. Erkekler gay gibi davranmazlarsa, dışlanmış sayılıyorlardı.
18. Kadın orgazmı hamileliği teşvik etmek için tasarlanmıştır.
19. İnsan ağzı, 500’den fazla bakteri barındırıyor.
20. Erkeklerde sol testisler genel olarak aşağı sarkıktır.
21. Dişi penguenler bir tür fahişelik yaparlar. Araştırmacılar, yavrularına yuva yapmak için kullanacakları çakıl parçalarına yardım eden erkek penguenlerin, bunun karşılığında, eşleri olmayan erkek penguenlerle defalarca cinsel ilişkiye girdikleri gözlemişlerdir.
22. Kahveyi Avrupa’ya Türkler tanıtmıştır.
23. Bugün dünyada konuşulan 6000’den fazla dil var, bunların çoğu bir kaç yüz kişiden azıyla konuşuluyor.
24. Rusya’da bazı çiçeklerden kaçının; Rusya’da bir arkadaşınıza veya iş ortağınıza ne tür çiçekler hediye ettiğinizde dikkat edin. Sarı zarar vermek ve aldatmayı veya ilişki bitirmeyi ifade eder.
25. Türkiye’de misafir iseniz ve bir yemeğe davet edildi iseniz, Lokanta yada restoran gibi ortamlarda hesabı ödemeye çalışmayın, bu hiç hoş karşılanmaz. Hesabı bölüşmeyi de teklif etmeyin, hesabı sizi davet eden kişi öder.

درباره نویسنده

آلانیا مجله پرنیان