番号 3 テクノロジー

テクノロジー

前稿で我々, ソーシャル ネットワークとインターネットの巨人の値, şirketlerin sizler hakkında bildiklerini, ortalama sahip oldukları rakamları yazmıştık. Yazımıza devam edelim ve evet bu kadar bilgiye sahip olan şirketler bu kadar veriyi ne yapıyorlar ve eğer bize her şeyi ücretsiz veriyorlar ise nereden para kazanıyorlar kısmına. Şirketler sizi değil tam olarak ülkenizin durumunu biliyor demiştik, bireysel düşünmeyin, ülkenin tam olarak biyografisini bilen
sosyal ağlar yada internet devleri bunu paraya şu şekilde çeviriyor. Öncelikle bilindiği üzere hemen hemen hepimiz akıllı cep telefonu kullanıyoruz. Sağlık verilerimizi ilaç firmaları, NSA ve CIA ile paylaşılıyor, kısaca satılıyor.

Dünyadaki en büyük ikinci büyük sanayi günümüzde, silah sanayiinden sonra ilaç sanayisidir. Günümüzde ortalama Türkiye gibi bir ülkenin yıllık hastane, ilaç ve diğer giderleri 1,5 katrilyon dolar ve üzeridir. Hemen hemen her ülkenin ortalama kalp hasta sayısı, kanser, şeker, romatizma ve diğer hasta sayısını bu şirketler bilmektedirler, buna göre ilaç üretilmekte, buna göre hastalıklar üretilmekte, ülkeler ve hatta ırklara göre hastalıklar ve buna karşılık ilaçlar üretilmektedir. Örnek vermek gerekirse Hepatit hastalığının bazı türleri Hindistan halkına hiç bir şey yapmaz iken, Türk halkını öldürebilmektedir. Aynı şekilde bizlerde bulunan bazı genetik bakteri ve virüsler bize hiç bir şey yapmaz iken avrupalı bir insan bundan dolayı ölebilmektedir. İşte bu noktada akıllı telefonlar devreye giriyor, sizin kalp, şeker, kanser ve benzeri hastalıklarınızı önce sosyal ağlar, google, telefon üreticileri gibi devlere gider, veriler burada toplanır ve düzenli aralıklar ile amerikan, ingiliz ve israil ilaç şirketleri ile masaya oturulur ve bu veriler satılır. Bir diğer nokta ise sizin yada ülkenizin suç oranı, suça yatkınlığı, etkiye karşı verebileceğiniz tepkilerin ölçülmesi şeklinde düşünülebilir. これは軍と諜報の分野で使用されます。. 例を挙げれば, 人の好き嫌いに電源, 作成された事実、その国の内部の混乱で, 人 + コミュニティの平均所得水準, すべてこれおよび多くの外国の諜報機関に情報を購入すると、その国がそのデータに対して使用するスプール. もう戦うために 2 つの国の可能性, ここではどこの国の確率が勝つだろう, どこの国の人々 はより支配的、この種類のデータの可能性も、インテリジェンス サービスによって使用されます. 何についてですか, この質問をもう一度, benim kişisel bilgim ne işine yarar? Konu burada siz değilsiniz, konu toplumun tamamı, Türkiyede 40 milyon cep telefonu kullanıcısı varken sizce bu kadar veri o tür şirketlerin iştahlarını nasıl kabartıyordur, Sizce çin neden facebook ve whatsup, google kullanmıyor ?
Yazımız devam edecek.
Webfili.com özel haberidir kopyalanamaz

著者について

藍亜 Vip マガジン