Açılışlar Haber Sağlık SAYI-3

ÖZEL LAZERGÖZ TIP MERKEZİ

Op. Dr. Gökhan Aydoğan ve Op. Dr. Hasan Kırteke ortaklığında kurulan Özel Alanya Lazer Göz Tıp Merkezi yeni
adresi Oba mahallesinde hizmet vermeye devam ediyor. Yaklaşık 6 milyon lira yatırım ile Alanya’ya kazandırılan modern TIP Merkezinde son teknoloji makinelerle teşhisten tedaviye tüm göz hastalıklarına müdahale ediliyor.

Yeni adres Oba
Alanya’da sağlık ve eğitimin merkezi olma özelliğini taşıyan Oba mahallesi, Alanya’nın göz hastalıklarında uzman kadro, donanımlı personel ve son teknoloji modern makinelerle yaklaşık 12 yıldır hizmetlerine devam eden ÖZEL ALANYA LAZER GÖZ TIP MERKEZİ’ne de ev sahipliği yapacak. Kısa süre önce yeni hizmet binasına taşınan Lazer Göz, 2 bin 500 metrekare alanda İki adet Ameliyathane son teknoloji ile kurulan merkezi sistem hepafiltre ve havalandırma sistemi ile hizmet veriyor.

Tedavilere devam ediliyor
Adres değişikliği kısa süre önce gerçekleşmesine rağmen tedavilere başlanıldı. Op. Dr. Gökhan Aydoğan ve Op. Dr. Hasan Kırteke’nin hem kurucusu hem de uzman hekimleri olduğu Lazer Göz, profesyonel şekilde müdahale edebiliyor.

Cerrahi ve estetikte dünyanın kabul ettiği son teknolojileri kullanan operatör doktorların tedavi listesi ise şu şekilde;
* Fako tekniği ile katarakt cerrahisi
* Glokom (göz tansiyonu) cerrahisi
* Sarı nokta hastalıkları
* Şaşılık cerrahisi
* Gözyaşı sistemi hastalıkları
* Medikal lazer tedavileri
* Göz kapağı estetiği…

Yapılan Tetkikler;
* Tomografi (oct)
* Fundus floressein anjiografi (ffa)
* Biometri
* Bilgisayarlı görme alanı
* Pakimetri

* Tonometri
* Otorefraktometri
* Keratometri
* biyomikroskopi
* ön ve arka segment
görüntüleme sistemi

Hastanede hangi hizmetleri veriyorsunuz?
Gözle ilgili olarak rutin muayenelerimiz var. Poliklinik muayenelerimiz var. Çocukluktan başlayıp ileri yaşlara kadar tüm göz hastalıklarıyla ilgili hizmet veriyoruz. Aynı zamanda poliklinik dışında ameliyathanemiz var. SGK ile anlaşmalı kurumuz. SGK’ya bağlı kurumlar SSK, BAĞKUR, EMEKLİ SANDIĞI geçmekte burada belli bir fark karşılığı onun dışında cerrahiler yapıyoruz. En yoğun yaptığımız ameliyat fako tekniği ile katarak cerrahisi. Göz tansiyonu. Özellikle retinayla ilgili şeker hastalıkları ve son zamanlarda sarı nokta dediğimiz damar tıkanıklığıyla
ilgili hastalıklar.

Lazer göz hastanesi neden tercih nedeni olmalı?
Lazer Göz Hastanesi olarak yaklaşık 12 yıldır hizmet veriyoruz. Öncelikle samimi ve güven esaslı çalışıyoruz. Kademe kademe gidiyoruz. Güven ön planda olduğu için bunca sene içerisinde başardığımızı düşünüyoruz. Çünkü, hastalarımızın bir çoğu hasta referanslı olarak bize başvuruyor. Retina Cerrahisi dışındaki hemen hemen tüm göz hastalıklarını tedavi ediyoruz. Bizim için hastanın buradan memnun ve sağlıklı olarak ayrılmış olması çok önemli. Bu mantıkla çalıştığımız için çok başarılı işler çıkardığımızı düşünüyoruz.

Ameliyatlarda gözle ilgili makinelerin son teknoloji olması önemli bir yer tutuyor mu?
Makinelerimiz son teknolojidir. Buradaki özellikle katarak ameliyatındaki makinelerimiz bizim çok işimizi kolaylaştırıyor. Ameliyat hızımız artıyor veya komplikasyon riskimizi azaltıyor. Göz anjiosu, göz tomografisi, katarak ameliyatında mercek hesaplanması gibi cihazlarımız var. Lenstar dediğimiz ameliyat sonrası gözlük numarasının olmaması ve minimum seviyede olması için çok hassas bir şekilde yapan cihazlarımızdan biri. Bu nedenle ameliyat sonrası sürpriz bir gözlük numarası ile karşılaşmıyoruz. Göz içerisi enjeksiyon dediğimiz son günlerde daha çok sarı nokta hastalığı denilen hastalıklarla ilgili olarak geniş bir serimiz oluştu. Bu hastalıkla ilgili Alanya’da çok fazla ilgilenen yok. Bu konuda da Alanya’nın büyük bir eksikliğini kapatmaktayız.

 

Yazar Hakkında

Alanya Vip Dergisi