Haber SAYI-4

Yarım asırlık çınar DİM MEDYA’NIN 50’NCİ YIL GURURU

Yeni Alanya 50. Yılını harika bir Gala ile kutladı. Gündüz saatlerinde Dim Medya Center binası önünde gerçekleşen törene Bakan Çavuşoğlu ve çok sayıda Alanyanın önemli isimleri katılırken Çavuşoğlu Yeni Alanya Gazetesi’nin kuruluş yıl dönümü programın’da konuşma yaptı.

(AGC) Başkan Yardımcısı Gaye Coşkun, 1 Eylül 1968 tarihinde yayın hayatına başlayan Yeni Alanya Gazetesi’nin 50. kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda “Alanya medyası, köklü kuruluşlarından aldığı büyük güçle
Türkiye’nin en az 50 ilinin medyasını sollamıştır. Alanya basınının amiral gemisi Yeni Alanya’nın yayın hayatında yarım asırı sollaması Türk basın tarihinde ender rastlanan olağanüstü bir başarıdır” dedi. Kutlama’nın Galası Lonicera World Otel’de yapıldı. Türkiye’nin önde gelen basın camiası katılırken ödül sahiplerine ulusal basın camiasının isimleri ödül verdi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya’nın önemli iş adamları da kutlamalara iştirak etti. Gala Gecesi renkli görüntülere ve harika katılıma tanıklık ederken, Sahneyi Nükhet Duru devir aldı. Nükhet Duru geceye katılanlar ile birlikte şarkılarını söyledi.

Vip Alanya Dergisi olarak Yeni Alanya Gazetesi’nin başarılarının devamını diliyoruz.

Yazar Hakkında

Alanya Vip Dergisi